چاپ        ارسال به دوست

موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) در احیا و پرورش مجدد تئاتر در شمال غرب کشور، نقشی موثر و ستودنی دارد

 اصغر همت:

موسسه آموزش عالی نبی اکرم(ص) در احیا و پرورش مجدد تئاتر در شمال غرب کشور، نقشی موثر و ستودنی دارد. مدیر عامل خانه تئاتر کشور، گفت: آینده این هنر ارزشمند در گرو برنامه ریزی های هوشمندانه و موثر است.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) ، مدیرعامل خانه تئاتر کشور، با بیان اینکه موسسه آموزش عالی نبی اکرم در احیا و پرورش مجدد تئاتر به صورت آکادمیک در شمال غرب کشور، نقشی موثر و ستودنی دارد، ادامه داد: این موسسه در بدو بازگشایی، فعالیت خود را با دو رشته کتابداری و زبان انگلیسی آغاز کرد و سومین رشته تحصیلی که در این موسسه علارغم مخالفت ها و واکنش های مختلفی که به خود دید، به پذیرش دانشجو پرداخت، رشته بازیگری بود.

وی با اشاره به افزایش نمایش های اجرایی در تبریز، ادامه داد: خیلی اتفاق خوبی هست که به این شکل در تبریز تئاتر کار میشود امیدوارم حمایت های دولت هم استمرار داشته باشد، این باعث امیدواری است که سالن ها دائم مشغول کار هستند و روزی چند اجرا به روی صحنه می رود.

همت در ادامه سخنان خود، نگاه تجاری به مقوله فرهنگ و هنر به ویژه تئاتر را آسیب جدی به این حوزه دانست و گفت: اینکه عده ای انتظار دارند تئاتر به هنری سودآور تبدیل شده و بتواند خودش هزینه های خودش را در بیاورد جای تعجب دارد.

وی با بیان اینکه هیچ جای دنیا نگاه اقتصادی به تئاتر ندارند تصریح کرد: تئاتر برای تنویر افکار عمومی همواره نیازمند حمایت و سوبسید ارگان های دولتی و عمومی است تا جامعه و اقتصاد و فرهنگ بهتری داشته باشیم و کمتر آسیب پذیر باشیم.

اصغر همت تاکید کرد: فکر خامی از دهه گذشته در کشور حاکم شده که گیشه دارد جای اندیشهرا  می گیرد و این روند تنها ابتذال را در حوزه هنرهای نمایشی گسترش خواهد داد چراکه برخی کیفیت را فدای مسایل اقتصادی خواهند کرد.

مدیرعامل خانه تئاتر کشور با تاکید به اینکه اگر سیاست های نادرست اصلاح نشود، بیراهه رفته ایم، گفت: باید اذعان داشت که در حوزه فرهنگ و هنر چهار دهه عقب مانده ایم و باید به سرعت کاستی های موجود را مرتفع سازیم.

همت در پایان سخنان خود با اشاره به تفکر خود در مورد آینده هنر نمایشی کشور، اظهار کرد: آینده این هنر ارزشمند در گرو برنامه ریزی های هوشمندانه و موثر است و اگر این برنامه ریزی ها کارشناسانه نباشد، نمی توان به آن امیدوارانه نگاه کرد. باید طرح نو و انقلاب در عرصه تئاتر شکل بگیرد و مسئولان فرهنگی بایستی بدانند این حوزه نیازمند اقدام های ریشه ای است. هنر یک امر مقدس محسوب می شود و ضرورت دارد که همگان به هنر و هنرمندان اعتماد کنند.

"اصغر همت" به عنوان عضو هیئت علمی گروه نمایش، موسسه آموزش عالی نبی اکرم، قریب به 16 سال است که در اعتلای هنر نمایشی و آموزش این حوزه در تبریز، نقش بسزایی داشته است.


١٠:٠٥ - پنج شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٣٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٦٧٨تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی نبی اکرم (ص) تبریز می باشد.